FAALİYETLER

SATIŞ VE İŞ GELİŞTİRME DERNEĞİ FİKİR – ŞUBAT 2016

Derneğe ait ilk fikir Şubat 2016’da bulunmuş, ülkemiz ve dünyada pazarlama ağırlıklı birçok organizasyon olduğu fakat sonuca odaklı çalışan satış çalışanlarının ve uzun soluklu iş geliştirme alanındaki toplandığı bir organizasyonun global çapta yer almadığı tespit edilmiş, tüm iş kollarının satamadığı veya işini geliştiremediği sürece varlığını sürdüremediği görülmüş ve bu açık üzerine organizasyon yapısı kurulmaya başlanmıştır.

 

DERNEK ÖNCESİ TOPLANTILAR – MART-NİSAN 2016

Kuruluş Öncesi toplam 12 adet farklı katılımcılar ile toplantı düzenlenmiştir.

 

DERNEK TÜZÜĞÜ YAZILMASI – NİSAN-MAYIS 2016

Dernek tüzüğü Nisan 2016 tarihinde yazılmaya başlanmış ve 0 hata ile Mayıs 2016 tarihinde Dernekler Masası tarafından uygun bulunmuştur.

 

OFİS BELİRENMESİ VE KİRALANMASI – 2016

Dernek başvurusu öncesi kurucuların desteği ile Ankara’da ilk ofisimiz kiralanmış ve adres gösterilmiştir.

 

GENEL KURUL TOPLANTISI – MAYIS 2016

İlk genel kurul toplantımız Mayıs 2016’da gerçekleşmiş ve faaliyet alanları üzerine farklı 5 toplantı ve beyin fırtınası da genel kurul üzerine düzenlenmiştir.

 

KALKINMA AJANSI PROJE GİRİŞİMİ – EKİM 2016

Ankara’da yaşayan, üniversite son sınıfta okuyan veya üniversiteden yeni mezun olmuş genç kadınlara iş hayatına ilk adımlarını atmadan hemen önce, onların ihtiyaçları doğrultusunda bir adaptasyon programının tasarlanması ve uygulanması amaçlanmıştı, 24 aylık detaylı bir proje planı oluşturularak başvuru yapıldı, fakat kalkınma ajansı ilgili projeye sponsor bulamadı.

 

İLK ORGANİZASYONUMUZ – ARALIK 2016

Konuşmacımız Sayın Murat Ataman ile Satış ve İş Geliştirme üzerine sinerji katan ve iz bırakan bir organizasyon gerçekleştirdik. Uzun yıllar süren medikal sektördeki başarı ve başarısızlık hikayeleri bizlere ilham verdi.

 

İKİNCİ SİNERJİ PAYLAŞIMIMIZ – ŞUBAT 2017

Konuşmacılarımız Sayın Prof. Dr. Abdülkadir Varoğlu, Sayın Ümit Kalko ve Sayın Ercan Kolbakır, çok değerli paylaşımları ile ikinci toplantımıza renk kattılar. Akademik bir bakış açısından, bir girişimci hikayesine, ardından da bir dağ rehberi tecrübesine tanık olduk ve dersler çıkardık.

 

ERASMUS PROJESİ –  MART 2017

Başkent Üniversitesi Yaratıcı Kültür Endüstrileri Araştırma ve Uygulama Merkez, Satış ve İş Geliştirme Derneği: Girişimcilik, Cer Modern, Bulgaristan, Observatory of Cultural Economics and Ldida Varbanova, Leeds Üniversitesi, Yaratıcı Endüstriler Araştırma ve İnvoasyon Merkezi ile ortak kurgulanmış fakat olumlu sonuçlanmamıştır.

 

İLK NETWORK TOPLANTIMIZ – MAYIS 2017

Farklı sektör ve görevlerdeki yaklaşım 30 katılımcı ile networking için toplanarak farklı iş geliştirme fırsatlarını konuşmaya başladık.

 

SERHAN YILMAZ İLE PAYLAŞIM SUNUMU – EKİM 2017

Dernek Yönetim Kurulu Üyemiz Sayın Serhan Yılmaz ile keyifli, kazanım ve empati dolu bir akşam geçirdik.

 

NETWORKING YEMEĞİ – ŞUBAT 2018

Toplam 20 katılımcı ile bambaşka sektör ve deneyimlerin paylaşıldığı çok verimli bir akşam yemeği organizasyonu yapılmış, sektörel sorunlar hakkında farklı çerçevelerden empati kurulmuştur.

 

III. PAYLAŞIM TOPLANTIMIZ – MART 2018

Prof. Ziya Selçuk ve Vedat Tüfekçi ile beraber farklı kişilik tipleri, mizaç modelleri ve pazarlama/satışta farkındalık konuştuk.

 

I. PAYLAŞIM TOPLANTIMIZ – EYLÜL 2018

Değerli konuşmacımız Murat Kaplan bizleri kırmayarak Antalya’dan derneğimize geldi ve farkındalık üzerine eşsiz bir paylaşımda bulundu.

 

BLOCKCHAIN TEKNOLOJİSİ VE YARATABİLECEĞİ FIRSATLAR EĞİTİMİ – ARALIK 2018

Misafirlerimiz Ulaş Kızıltuğ ve Edfe Erdem ile farklı disiplinlerin blockchain bakış açısını, gelecek varsayımlarıyla dinledik ve öğrendik.

 

COZONE COLOURS 1 – OCAK 2019

2019 Ocak ayı itibarı ile Orta Doğu teknik Üniversitesi’nin Ankara’ya yeni açmış olduğu Cozone ortak çalışma yerleşkesinin etkinlik alanında yıl boyunca ortak etkinlik yapma kararı alarak Cozone Colours markasını ortak yarattık. Cozone etkinliklere mekan sponsorluğu yaptı ve biz de konuşmacıları ücretsiz olarak organize etmeye başladık. İlk misafirimiz Türkiye’nin en büyük fotoğraf sanatçılarından Mehmet Turgut oldu. Vizyon katan bir toplantı gerçekleştirdik.

 

COZONE COLOURS 2 – ŞUBAT 2019

İkinci Cozone misafirimiz uzun yıllar cumhurbaşkanlığı protokol müdürlüğü yapmış olan sayın İhsan Ataöv oldu. Bizlere protokol ve nezaket kuralları hakkında eğitim ve bilgilendirme toplantısı gerçekleştirdi.

 

COZONE COLOURS 3 – MART 2019

Üçüncü Cozone etkinliğindeki misafirimiz Türkiye ve dünyada sayısız yönetsel başarılar etmiş yatırımcı ve iş adamı eski Turkcell CEO’su Süreyya Ciliv’di. Girişimden iş yönetimine bir çok sır paylaşılan Ankara’da daha önce hiç gerçekleşmemiş bir toplantı organizasyonu yapıldı.

 

COZONE COLOURS 4 – MART 2019

Dördüncü Cozone etkinliği daha önce ülkemizi Eurovision Şarkı Yarışması’nda da temsil etmiş olan Pınar Ayhan ile gerçekleşti. Sanatsal bakış açısından yaratıcılığa, yaratıcılığın da işimize nasıl uygulanabileceği konusunda eşsiz bir deneyim yaşadık.

 

COZONE COLOURS 5 – NİSAN 2019

Ödüllü yönetmen ve iş kadını sayın Elif Dağdeviren beşinci Cozone etkinliğimizin konuşmacısı oldu. Film dünyasının geleceğini anlatırken, iş dünyası ve teknolojide gerçekleştirdiği başarıları ve kaçırdığı fırsatları Ankara’da paylaştı.

 

COZONE COLOURS 6 – MAYIS 2019

Antalya Bilim Üniversitesi Öğretim Üyesi Murat Kaplan, bizlere doğu felsefesi ile harmanlanmış ve bilimsel olarak kanıtlanmış olan yüz okuma teknikleri üzerine bir eğitim- seminer vererek özellikle ilgili bilimin istihdamdaki etkisi üzerine geniş kapsamlı bilgi aktardı.

 

COZONE COLOURS 7 – TEMMUZ 2019

Dr. Özgür Bolat, başarı ve mutluluğun psikolojisini, sorgulayan ve düşündüren bir anlatım ile tüm üyelerimize aktardı. Bolat, mutluluğa ulaşan bir çok farklı yolu, akademik ve kişisel deneyimleri ile merak uyandıran şekilde buluştururken, kalıplara sokmuş olduğumuz çocuk davranış psikolojilerine de hayatı etkileyecek önemde olduğuna değindi.

 

COZONE COLOURS 8  – AĞUSTOS 2019

Devlet ve Opera Santçısı değerli perküsyonist Aykut Köselerli, kendi hayat hikayesi merkezindeki sunumu ile, yapamam veya bilmiyorum diye başlayan hikayelerin ne kadar yanlış olduğunu bize (vurmalı çalgılar ile uygulamalı olarak) gösterirken, işinde fark yaratmak için neler yaptığını anlatarak hepimize sanatsal bir ilham de verdi.