FAALİYETLER

SATIŞ VE İŞ GELİŞTİRME DERNEĞİ FİKİR – ŞUBAT 2016

Derneğe ait ilk fikir Şubat 2016’da ortaya çıkmış olup, ülkemiz ve dünyada pazarlama ağırlıklı birçok organizasyon olduğu fakat satış ve iş geliştirme odaklı bir organizasyonun global çapta yer almadığı gözlemlenmiştir. Tüm iş kollarının, ürün ve hizmetini satamadığı ve/veya işini geliştiremediği sürece varlığını sürdüremediği görülmüş ve bu öngörü ile, bu açığı kapamak üzere faaliyet göstermek için yapılanmaya başlanmıştır.

DERNEK ÖNCESİ TOPLANTILAR – MART-NİSAN 2016

Kuruluş Öncesi toplam 12 farklı katılımcı ile toplantı düzenlenmiştir.

DERNEK TÜZÜĞÜ YAZILMASI – NİSAN-MAYIS 2016

Dernek tüzüğü Nisan 2016 tarihinde yazılmaya başlanmış ve sıfır hata ile Mayıs 2016 tarihinde Dernekler Masası tarafından uygun bulunmuştur.

 OFİS BELİRENMESİ VE KİRALANMASI – 2016

Dernek başvurusu öncesi kurucuların desteği ile Ankara’da ilk ofisimiz kiralanmış ve adres gösterilmiştir.

GENEL KURUL TOPLANTISI – MAYIS 2016

İlk genel kurul toplantımız Mayıs 2016’da gerçekleşmiş ve faaliyet alanları üzerine farklı 5 toplantı ve beyin fırtınası da genel kurul üzerine düzenlenmiştir.

KALKINMA AJANSI PROJE GİRİŞİMİ – EKİM 2016

Ankara’da yaşayan, üniversite son sınıfta okuyan veya üniversiteden yeni mezun olmuş genç kadınlara iş hayatına ilk adımlarını atmadan hemen önce, onların ihtiyaçları doğrultusunda bir yaratıcı kuluçka adaptasyon programının tasarlanması ve uygulanması amaçlanmıştı, 24 aylık detaylı bir proje planı oluşturularak başvuru yapıldı, fakat kalkınma ajansı ilgili projeye sponsor bulamadı.

İLK ORGANİZASYONUMUZ – ARALIK 2016

Konuşmacımız Sayın Murat Ataman ile Satış ve İş Geliştirme üzerine sinerji katan ve iz bırakan bir organizasyon gerçekleştirdik. Uzun yıllar süren medikal sektördeki başarı ve başarısızlık hikayeleri bizlere ilham verdi.

İKİNCİ SİNERJİ PAYLAŞIMIMIZ – ŞUBAT 2017

Konuşmacılarımız Sayın Prof. Dr. Abdülkadir Varoğlu, Sayın Ümit Kalko ve Sayın Ercan Kolbakır, çok değerli paylaşımları ile ikinci toplantımıza renk kattılar. Akademik bir bakış açısından, bir girişimci hikayesine, ardından da bir dağ rehberi tecrübesine tanık olduk ve dersler çıkardık.

ERASMUS PROJESİ –  MART 2017

Başkent Üniversitesi Yaratıcı Kültür Endüstrileri Araştırma ve Uygulama Merkez, Satış ve İş Geliştirme Derneği: Girişimcilik, Cer Modern, Bulgaristan, Observatory of Cultural Economics and Ldida Varbanova, Leeds Üniversitesi, Yaratıcı Endüstriler Araştırma ve İnvoasyon Merkezi ile ortak kurgulanmış fakat olumlu sonuçlanmamıştır.

İLK NETWORK TOPLANTIMIZ – MAYIS 2017

Farklı sektör ve görevlerdeki yaklaşım 30 katılımcı ile networking için toplanarak farklı iş geliştirme fırsatlarını konuşmaya başladık.

SERHAN YILMAZ İLE PAYLAŞIM SUNUMU – EKİM 2017

Dernek Yönetim Kurulu Üyemiz Sayın Serhan Yılmaz ile keyifli, kazanım ve empati dolu bir akşam geçirdik.

NETWORKING YEMEĞİ – ŞUBAT 2018

Toplam 20 katılımcı ile bambaşka sektör ve deneyimlerin paylaşıldığı çok verimli bir akşam yemeği organizasyonu yapılmış, sektörel sorunlar hakkında farklı çerçevelerden empati kurulmuştur.

III. PAYLAŞIM TOPLANTIMIZ – MART 2018

Prof. Ziya Selçuk ve Vedat Tüfekçi ile beraber farklı kişilik tipleri, mizaç modelleri ve pazarlama/satışta farkındalık konuştuk.

  1. PAYLAŞIM TOPLANTIMIZ – EYLÜL 2018

Değerli konuşmacımız Murat Kaplan bizleri kırmayarak Antalya’dan derneğimize geldi ve farkındalık üzerine eşsiz bir paylaşımda bulundu.

BLOCKCHAIN TEKNOLOJİSİ VE YARATABİLECEĞİ FIRSATLAR EĞİTİMİ – ARALIK 2018

Misafirlerimiz Ulaş Kızıltuğ ve Edfe Erdem ile farklı disiplinlerin blockchain bakış açısını, gelecek varsayımlarıyla dinledik ve öğrendik.

COZONE COLOURS 1 – OCAK 2019

2019 Ocak ayı itibarı ile Orta Doğu teknik Üniversitesi’nin Ankara’ya yeni açmış olduğu Cozone ortak çalışma yerleşkesinin etkinlik alanında yıl boyunca ortak etkinlik yapma kararı alarak Cozone Colours markasını ortak yarattık. Cozone etkinliklere mekan sponsorluğu yaptı ve biz de konuşmacıları ücretsiz olarak organize etmeye başladık. İlk misafirimiz Türkiye’nin en büyük fotoğraf sanatçılarından Mehmet Turgut oldu. Yaratıcı kültür endüstrilerinde kariyer ile ilgili vizyon katan bir toplantı gerçekleştirdik.

COZONE COLOURS 2 – ŞUBAT 2019

İkinci Cozone misafirimiz uzun yıllar cumhurbaşkanlığı protokol müdürlüğü yapmış olan sayın İhsan Ataöv oldu. Bizlere protokol ve nezaket kuralları hakkında eğitim ve bilgilendirme toplantısı gerçekleştirdi.

COZONE COLOURS 3 – MART 2019

Üçüncü Cozone etkinliğindeki misafirimiz Türkiye ve dünyada sayısız yönetsel başarılar etmiş yatırımcı ve iş adamı eski Turkcell CEO’su Süreyya Ciliv’di. Girişimden iş yönetimine bir çok sır paylaşılan Ankara’da daha önce hiç gerçekleşmemiş bir toplantı organizasyonu yapıldı.

COZONE COLOURS 4 – MART 2019

Dördüncü Cozone etkinliği daha önce ülkemizi Eurovision Şarkı Yarışması’nda da temsil etmiş olan Pınar Ayhan ile gerçekleşti. Yaratıcı kültür endüstrileri ve sanatsal bakış açısından yaratıcılığa, yaratıcılığın da işimize nasıl uygulanabileceği konusunda eşsiz bir deneyim yaşadık.

COZONE COLOURS 5 – NİSAN 2019

Ödüllü yönetmen ve iş kadını sayın Elif Dağdeviren beşinci Cozone etkinliğimizin konuşmacısı oldu. Film dünyasının geleceğini anlatırken, iş dünyası ve teknolojide gerçekleştirdiği başarıları ve kaçırdığı fırsatları Ankara’da paylaştı.

COZONE COLOURS 6 – MAYIS 2019

Antalya Bilim Üniversitesi Öğretim Üyesi Murat Kaplan, bizlere doğu felsefesi ile harmanlanmış ve bilimsel olarak kanıtlanmış olan yüz okuma teknikleri üzerine bir eğitim- seminer vererek özellikle ilgili bilimin istihdamdaki etkisi üzerine geniş kapsamlı bilgi aktardı.

COZONE COLOURS 7 – TEMMUZ 2019

Dr. Özgür Bolat, başarı ve mutluluğun psikolojisini, sorgulayan ve düşündüren bir anlatım ile tüm üyelerimize aktardı. Bolat, mutluluğa ulaşan bir çok farklı yolu, akademik ve kişisel deneyimleri ile merak uyandıran şekilde buluştururken, kalıplara sokmuş olduğumuz çocuk davranış psikolojilerine de hayatı etkileyecek önemde olduğuna değindi.

COZONE COLOURS 8 – AĞUSTOS 2019

Devlet ve Opera Santçısı değerli perküsyonist Aykut Köselerli, kendi hayat hikayesi merkezindeki sunumu ile, yapamam veya bilmiyorum diye başlayan hikayelerin ne kadar yanlış olduğunu bize (vurmalı çalgılar ile uygulamalı olarak) gösterirken, işinde fark yaratmak için neler yaptığını anlatarak hepimize sanatsal bir ilham de verdi.

COZONE COLOURS 9 – EYLÜL 2019

Ankara diksiyon ve Gelişim Sanatları Akademisi kurucusu Tolga Bare’yi, 82. Türk Dil Bayramı’nda Cozone’da ağırladık. İletişim ve dilimiz üzerine paylaşımı bol keyifli bir sunum dinledik, sohbet ettik.

COZONE COLOURS 10 – EKİM 2019

En son Hamamatsu’da katılmış olduğu yarışmada dünya birinciliği elde eden, çok değerli piyano sanatçımız Can Çakmur, hem müzik sektöründeki zorlu yolda nasıl çalıştığını, hem de bir işin tüm incelikleri ile nasıl içselleştiğini piyanonun tuşları ve sözleriyle bize aktardı.

COZONE COLOURS 11 – KASIM 2019

Türkiye’de ilk defa hem ekmeğin hem de peynirin hikayesini, arkalarındaki bilgelikleri ile dinledik. Unutamayacağımız bir akşam için iki konuşmacımıza da teşekkür ediyoruz.

COZONE COLOURS 12 – ARALIK 2019

Ahmet Şerif İzgören ile tecrübe ve mütevazilik dolu bir akşam sonunda, takım olmayı, çocukları ve sosyal etki için neler yapılabileceğini konuştuk. Gerçek yaşam hikayeleri ve özellikle çocuklara dokunan sosyal girişim yolculukları tüm dinleyicilerde pozitif bir ilham yarattı.

COZONE COLOURS 13 – OCAK 2020

Türkiye’nin ilk kadın motivasyon konuşmacısı Saadet Şen Öner, potansiyelimizi ortaya çıkarmayı ve dünyada nasıl fark yaratacağımızı bizleri motive ederek aktardı. Tüm izleyiciler ayakta danslar etti, motive oldu sordu ve motivasyonun bilimsel altyapısı konuşuldu.

FİKİRLER VE TECRÜBELER SAHNESİ I – ŞUBAT 2020

Yaratıcı endüstrileri de kapsayan farklı kariyeri ile, değerli oyuncu ve sosyal girişimci Mert Fırat’ı Ankara’da ağırladık ve yüzbinlere ulaşarak farklı ihtiyaçlara çözüm bulan İhtiyaç Haritası’nı, sosyal girişimin önemini konuştuk. İhtiyaç haritası Türkiye’nin dört bir yanında halen aktif sosyal bir girişim olarak devam ediyor.

FİKİRLER VE TECRÜBELER SAHNESİ II – NİSAN 2020

13 Mart 2020 tarihinde pandemi ilan edildi ve yeni normale doğru uzanan yolda etkinlikler de dijitalleşti. Bu kapsamda ilk konuğumuz Ali Rıza Ersoy oldu. Ali Rıza Ersoy ile ilk online etkinliğimizde teknoloji, gelecek, endüstrü 4.0 ve Koronavirüs Pandemisini konuştuk.

FİKİRLER VE TECRÜBELER SAHNESİ III – NİSAN 2020

Nisan 2020’nin ikinci değerli konuğu Erkin Şahinöz oldu. Erkin Şahinöz çok geniş bir bakış açısı ile Türkiye ve dünya ekonomisini, aynı zamanda gelecekte satış ve iş geliştirme bakış açısı ile açılabilecek pencereleri, farklı sektörler bazında değerlendirdi.

FİKİRLER VE TECRÜBELER SAHNESİ IV – MAYIS 2020

Mayıs 2020 konuğumuz teknoloji odaklı farklı sektörlerde yılların deneyimi üzerine UI Path firmasının uluslararası üst düzey yöneticilerinden biri oldu. Özellikle gelecek teknolojilerine hakimiyeti ile bizlere ilham verdi. Tansu Bey, gelecek teknolojilerinin şimdiden dünyamızda nasıl yer bulduğunu ve bulacağını bize tecrübesi ile aktardı.

AYLIK ÜYE TOPLANTILARI

Her ay düzenlenen üyeler toplantımızda, satış ve iş geliştirme özelinde düzenlenen ve farklı fırsatlar için sinerji de yarattığımız network buluşmalarımızın yanısıra, çok özel konukları ağırlamaya devam ettik. Sadece üyelere açık olan toplantılarımızda Sinan Güler, Erdal Uzunoğlu, Pınar Ayhan’ı yıl kapanmadan online toplantılarımızda ağırlama şansı bulduk.